Serwis kibiców Górnika Łęczna

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 1-1

W meczu 31. kolejki 1 ligi Górnik zremisował z liderującą Miedzią Legnica 1-1. Bramkę dla „Zielono-Czarnych” zdobył z rzutu karnego Patryk Szysz.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali piłkarze Miedzi Legnica. Zawodnikiem, który napędzał ataki przyjezdnych był Omar Santana. Hiszpański pomocnik w 24. minucie był nawet bliski zdobycia bramki, ale kapitalną obroną nogą popisał się Sergiusz Prusak. Sześćdziesiąt sekund później gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka, w którą piłka uderzyła po strzale Marquitos’a. Po chwili z kontrą wyszli Górnicy. Ta zakończyła się rzutem wolnym, po którym z trudem interweniował Łukasz Sapela. Podopieczni Bogusława Baniaka nie zamierzali jednak rezygnować z ataków. Szczęścia próbowali m.in. Michał Suchanek i Sergei Mosnikov, ale obaj uderzyli minimalnie nad bramką i przed przerwą gole nie padły.

Na drugą odsłonę jedni i drudzy wyszli bez zmian w składach. W 52. minucie przyjezdni próbowali wykorzystać rzut wolny, lecz niezwykle aktywny tego dnia Santana uderzył tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później Adrian Purzycki faulował jednego z zawodników gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Szysz. Jednak na odpowiedź Miedzi nie trzeba było długo czekać. Z dystansu mocnym uderzeniem popisał się Mateusz Piątkowski i na tablicy widniał remis 1:1. W 73. minucie przed startą bramki Górnika uratował Prusak, który głową zdołał obronić strzał Rafała Augustyniaka. Żadnej z ekip nie udało już się zdobyć zwycięskiego gola i w ostatnim spotkaniu 31. kolejki Nice 1 ligi padł remis 1:1.