Serwis kibiców Górnika Łęczna

Zagłębie Sosnowiec – Górnik. Relacja z trybun.

Powoli zaczynamy nadrabianie powstałych zaległości w relacjach. Jako pierwsza zaległa relacja z jedynego w tym roku jak do tej pory wyjazdu do Sosnowca.

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy na szlak wyjazdowy. Za cel naszej wyprawy został obrany Sosnowiec. Mecz w niedzielę o 12:40. Już wcześniej wiedzieliśmy, że nie zostaniemy wpuszczeni na sektor gości, więc postanawiamy sprawy wziąć w swoje ręce. Dogadujemy się z fanami Zagłębia, że wpuszcza Nas na swoje trybuny, nie organizujemy ogólnego wyjazdu. Zbieramy się w swoim gronie i po godzinie 8 w niedzielę ruszamy do Sosnowca w sile 47 osób. Droga mija nam szybko i spokojnie z większym bądź mniejszym balastem. Bez żadnych problemów podjeżdżamy pod sektor gości, gdzie przejmują nas kibice Zagłębia. Po chwili jesteśmy już na Stadionie Ludowym. Na sektorach gospodarzy pojawiamy się w 44 osoby, 3 osoby zostały pod stadionem z powodu zakazów stadionowych, nie mamy ze sobą żadnych flag. Pod koniec meczu zaznaczamy swoją obecność. Dziękujemy także fanom Zagłębia za możliwość obejrzenia tego spotkania. Piłkarze po bardzo długiej przerwie w końcu odnoszą zwycięstwo (0:1) i nadal są w grze o baraże. Po meczu dziękujemy zawodnikom za walkę i sprawnie opuszczamy stadion i zawijamy się w drogę powrotną. Droga mija nam sprawnie cały czas w asyście smutnych panów, po godzinie 21 jesteśmy w Grodzie Dzika.