Serwis kibiców Górnika Łęczna

Górnik Łęczna – Błękitni Stargard 1-0

W meczu 12. kolejki 2 ligi piłkarze Górnika pokonali na własnym stadionie Błękitnych Stargard 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów dla „Zielono-Czarnych” zdobył Jakub Zagórski.

Górnicy od początku mocno wzięli się do pracy i przejęli inicjatywę na murawie. W dziewiątej minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Dawid Dziegielewski, ale będąc sam na sam z Mariuszem Rzepeckim nie potrafił go pokonać. Kilka minut później okazję po dośrodkowaniu miał Michał Goliński, ale piłka znów nie znalazła drogi do siatki gości i do przerwy był remis.

Po zmianie stron Górnicy nadal starali się zdobyć bramkę, a goście postawili na groźne kontry. Mijały kolejne minuty, a wynik nie ulegał zmianie. Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania na murawie pojawił się Jakub Zagórski. I znów była to doskonała zmiana w wykonaniu trenera Kieresia, bo 10 minut później trafił na 1:0. Zagórski otrzymał dobre prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i uderzył technicznie obok bezradnego bramkarza gości zapewniając Górnikowi komplet punktów. – Cieszą nas bardzo kolejne trzy punkty.

Chcieliśmy zdobyć bramkę już na początku spotkania i mieliśmy ku temu sytuację. Zabrakło jednak wykończenia. Najważniejsze jest jednak to, że wróciliśmy na zwycięską ścieżkę – powiedział po meczu w rozmowie z reporterem TVP Sport Igor Korczakowski, pomocnik Górnika.

Data: 06.10.2019r. Godzina: 13:05 Widzów: 1030 Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)

GÓRNIK ŁĘCZNA – Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
Bramki: Zagórski 84′

Żółte kartki: Dzięgielewski, Leandro (Górnik) – Karmański, Łysiak (Błękitni)

GÓRNIK ŁĘCZNA: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro, Lewandowski (74′ Zagórski), Stromecki, Korczakowski (90′ Sasin), Wójcik, Goliński, Dzięgielewski (58′ Stasiak)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Theus (89′ Bednarski), Ostrowski, Krawczun, Nowak (90′ Sitkowski), Sanocki, Łysiak, Karmański (46′ Cywiński), Fadecki, Kurbiel (46′ Bochnak), Paczuk